Mamy ostatni dzień marca, a więc nadszedł czas na kolejny wpis z serii Po godzinach! Jak co miesiąc zapraszam Cię na zbiór najciekawszych linków, na które natrafiłam w tym miesiącu. O czym przeczytasz?

Będzie o niespodziewanych uczuciach, samotnych wycieczkach do kina i apartamencie rodem z 50 twarzy Greya. Zobaczymy też podwodną restaurację, wynalazki rozwiązujące nieistniejące problemy i zastanowimy się, ile w 2019 roku znaczy kobiece nie. Zapraszam!


Do zerknięcia Po godzinach:

Ale jedyną rzeczą, nad którą pani sekretarz naprawdę zastanawia się, wchodząc do swojej garderoby, to którą broszkę dzisiaj przypiąć. Przypinki szybko staną się zresztą jej znakiem rozpoznawczym. Historia najlepiej zapamięta tę w kształcie węża wijącego się wokół gałęzi, którą wepnie w ubranie podczas oficjalnej wizyty w Bagdadzie w 1994 roku. Zainteresowanym wyborem dziennikarzom chętnie odpowie na konferencji prasowej: „Pomyślałam, że będzie to całkiem zabawne, skoro nie tak dawno Saddam Husajn nazwał mnie żmiją”.  Wysokie obcasy i krótka biografia Madeleine Albright, jednej z najpotężniejszych kobiet świata.


Od niedawna w samym centrum Warszawy możemy spełnić swoje najskrytsze fantazje lub też odkryć zupełnie nowy wymiar seksu. Room 69 to apartament skąpany w czerni i blasku świec, z masą luster, alkoholem i łańcuchami podwieszonymi u sufitu. Jest tam wszystko, czego potrzeba spragnionej seksu duszy. Zarówno tej romantycznej, jak i gustującej w klimatach BDSM. k-mag i apartament, któremu ciężko się oprzeć 😈


Mam sporo koleżanek (nie przypominam sobie, żebym znała chłopaka który ma ten problem), które mają ochotę gdzieś iść, ale tylko jeśli ktoś pójdzie z nimi. Czy to na  fitness, czy na zajęcia z ceramiki artystycznej, czy też na otwartą  konferencję. Mam znajome, które rezygnują z udziału w wydarzeniu na które się mocno nastawiły, bo w ostatniej chwili ich towarzystwu ukruszyła się jedynka i siedzi u dentysty albo dziecko koleżanki ma jelitówkę. I tylko z tego powodu odpuszczają udział w czymś, na co miały wielką ochotę! I niejednokrotnie kupiły bilet! Ania Kęska z bloga Ania Maluje o tym, czemu warto wybrać się samej do kina.


The cheeses were exposed to the music 24 hours a day over six months through a transmitter that focused the sound waves into the cheese wheels. When the cheeses had been produced, the milk came from the same farmers and was processed in the same vat so that the wheels would be as identical as possible. Once the cheeses matured, they were analyzed by professional food technologists[…]. NPR o badaniach nad wpływem fal dźwiękowych na smak sera.


Teraz pytam się. Dlaczego moje NIE jest mniej warte od NIE wypowiadanego z ust mężczyzny? Ale jak widać, tego, ze „NIE” z ust dziewczynki się nie liczy, uczymy się od najmłodszych lat… np. dzięki takiemu tacie, jaki został opisany powyżej. Post, który nieźle daje do myślenia.


Nie próbuję powiedzieć, że nie kocham dziecka. Po prostu moja miłość rozwija się inaczej. Z każdym tygodniem kocham córkę bardziej i sprawia mi więcej radości, ale to małe kroki. Są dni, kiedy nie mam ochoty wypuszczać jej z rąk i są takie, że nie bardzo ją lubię. Tych drugich jest coraz mniej, ale są. Czuję się z nimi okropnie, ale nie chcę udawać jak jest mi cudownie z maleństwem, kiedy psychicznie bywa ciężko. A czasem bywa lekko. To ostre karuzelowanie. Marta Dziok-Kaczyńska o mitycznej fali miłości matki do dziecka.


W Norwegii powstała restauracja. Co w tym niezwykłego? Chociażby to, że jest w połowie umieszczona pod wodą. Patrząc na te kadry, myślę tylko o jeżu, cę tam!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Under (@underlindesnes)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Under (@underlindesnes)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Under (@underlindesnes)


Wkładka do buta, dzięki której możesz podrapać się po nodze bez schylania, wałek do malowania informujący, żeby nie malować, wieszak na kurtkę montowany do szyi… patrząc na to wszystko, myśłałam sobie ale serio? I tak, serio. Matt Benedetto stworzył serię gadżetów rozwiązujących problemy, które nigdy nie istniały. Zobacz sama!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

The Anywhere Hook ™️ Your personal coat hook that goes with you anywhere that you go. #unnecessaryInventions

Post udostępniony przez Unnecessary Inventions (@unnecessaryinventions)


“People think that data is in the cloud, but it’s not,” said Jayne Stowell, who oversees construction of Google’s undersea cable projects. “It’s in the ocean.” The New York Times o tym, jak Internet podróżuje przez ocean.

Zdjęcie główne: Zach Lucero/unsplash.com


Hej, śledzisz mnie już na Facebooku i Instagramie? Jeśli nie, to na 
co jeszcze czekasz? Bądź na bieżąco z nowościami i pozostańmy w kontakcie!
Total
37
Shares