Ostatni dzień miesiąca oznacza kolejne Po godzinach!

Przeczytasz o tym, jakie przeszkody w łóżku czy podczas wizyty u ginekologa muszą pokonywać kobiety niepełnosprawne. Będzie też o zmianach klimatu oraz o eksperymencie, podczas którego… naukowcy przywrócili aktywność w martwym mózgu. Do tego niesamowity pokaz hologramowych zwierząt w cyrku. Zapraszam!


Do zerknięcia po godzinach:

A number of US media giants have publicly stated they will reconsider filming in Georgia if the state’s strict new abortion law takes effect. Disney, Netflix and WarnerMedia have all objected to the legislation, which would ban abortion after a foetal heartbeat can be detected. The so-called „heartbeat bill” has caused a furious backlash in Hollywood and led to calls for a boycott. BBC o proteście przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego w stanie Georgia.


Ogromnym problemem jest to, że kobiety z niepełnosprawnością są odzierane ze swej seksualności W oczach społeczeństwa nie mają jej w ogóle, a co najwyżej – czasami, łaskawie – uznaje się je za heteroseksualne. Tymczasem u nas w stowarzyszeniu są kobiety, które są niebinarne, transpłciowe, queer.


Kasia Gandor o eksperymencie, który mi dosłownie zaparł dech w piersiach. Obejrzyj koniecznie!


Na stronie New York Times możesz sprawdzić o ile cieplejsze w ciągu Twojego życia stało się Twoje rodzinne miasto. Dalej myślisz, że ocieplenie klimatu Ciebie nie dotyczy?


Wszystkiego uczą nas w szkole. O układach pokarmowych owadów, o złożach minerałów w Afryce. Uczą skakania przez kozła i całek. Uczą, jak zakładać maski przeciwgazowe i zasad matematycznych, fizycznych i chemicznych, których nie jestem sobie nawet w stanie przypomnieć. Ale nie uczą nas, jak zarabiać pieniądze. Nikt nas nie uczy odwagi w dokonywaniuu wyborów życiowych. Tekstualna o kobiecie w biznesie. Szczerze? Czuję się, jakbym czytała o sobie, chociaż do własnego biznesu zostało mi jeszcze kilka milowych kroków.


Mamy 2019 rok i mam szczerą nadzieję, że nikt już nie ma wątpliwości, jak źle są traktowane zwierzęta w przeciętnym cyrku. Ktoś jednak postanowił to zmienić. Niemiecki cyrk Roncalli zamiast żywych zwierząt wykorzystał… hologramy. Musisz to zobaczyć, bo to jest absolutnie przepiękne!

 


Czy bycie wzorową uczennicą zaspokajającą ambicje rodziców wniosło coś do mojego życia? Na pewno zabiło we mnie ciekawość, umiejętność współpracy i przyczyniło się do tego, że na samą myśl o rywalizacji robiło mi się słabo. Pamiętam, jak kiedyś jedna z nauczycielek zapytała się mnie, czy ja w ogóle mam jakiś ulubiony przedmiot. Nie byłam w stanie udzielić jej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ nie uczyłam się dla przyjemności, uczyłam się po to, żeby to inni byli ze mnie zadowoleni. Z Freudem w łóżku o czymś, o czym pisałam w tekście o ocenach – one nie świadczą o Twojej wartości.


Zdjęcie główne: Mark de Jong/unsplash.com


Hej, śledzisz mnie już na Facebooku i Instagramie? Jeśli nie, to na co jeszcze czekasz? Bądź na bieżąco z nowościami i pozostańmy w kontakcie!